Kadra

 • Szymon Nyga - Dyrektor szkoły, nauczyciel historii

  Szymon Nyga - Dyrektor szkoły, nauczyciel historii

  Pochodzi z Bierunia Starego na Górnym Śląsku - miasta, którego patronem jest św. Walenty. Mąż Wioletty, ojciec Anny, Marii i Pawła. Absolwent wydziału historyczno-pedagogicznego Uniwersytetu Opolskiego. Przez 10 lat pracował jako nauczyciel i wychowawca w liceum ogólnokształcącym w rodzinnej miejscowości, od 2015 roku związany z Kuźnicą. Posługuje wśród osób chorych i starszych w parafii św. Bartłomieja w Bieruniu. Pasjonat historii lokalnej, legend i baśni związanych z rodzinną miejscowością. Hobby: dobre gry planszowe i prace remontowo-budowlane.

 • Marcin Pioskowik - Wicedyrektor ds. dydaktycznych, wychowawca klasy 4, nauczyciel muzyki

  Marcin Pioskowik - Wicedyrektor ds. dydaktycznych, wychowawca klasy 4, nauczyciel muzyki

  Wicedyrektor, wychowawca klasy czwartej, nauczyciel muzyki .Z zawodu muzyk, kontynuujący rodzinne tradycje muzyczne. Absolwent wydziału artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę rozpoczynał w sektorze kultury, prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończył również studia podyplomowe menadżera kultury na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Współpracował z wieloma artystami z Polski i z zagranicy. Oprócz muzyki, w której preferuje jazz, blues i poezję śpiewaną, pasjonuje się także fotografią. Szczęśliwy mąż i tata Kubusia.

 • Paweł Słoniak - Wicedyrektor ds. wychowawczych, wychowawca klasy 6, nauczyciel muzyki, religii i filozofii

  Paweł Słoniak - Wicedyrektor ds. wychowawczych, wychowawca klasy 6, nauczyciel muzyki, religii i filozofii

  Pochodzi z Rzeszowa, mieszka w Krakowie, studiował trzy kierunki na poziomie magisterskim: skrzypce na AM w Krakowie, filozofię na UJ oraz teologię na UPJPII w Krakowie.Pracował 10 lat w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, 2 lata w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i w Szkole dla Chłopców „Skrzydła” w Poznaniu. Ma 17-letnie doświadczenie w tutoringu rodzinnym i w pracy z młodzieżą. Zaangażowany społecznie w Ośrodku Akademickim BARBAKAN. Pasjonat antycznej filozofii. Lubi spędzać czas z innymi grając na skrzypcach albo w piłkę nożną czy squash’a.

 • Mateusz Kościelny - wychowawca

  Mateusz Kościelny - wychowawca "zerówki"

  Mąż Lidzi, tata Wiki, Miłego i Marcela. Absolwent AWF-u. w Katowicach oraz studiów podyplomowych W.S.H. (kierunek wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne). Co roku przygotowuje klasę „0” do wejścia z odpowiednimi nawykami, wiedzą i uśmiechem w szkolne progi. Motto życiowe: “Dziel się dobrem z innymi”.

 • Seweryn Mzyk - wychowawca klasy 1, nauczyciel muzyki

  Seweryn Mzyk - wychowawca klasy 1, nauczyciel muzyki

  Mąż Dominiki, ojciec Franciszka i Antoniego. Ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (specjalność - gra na trąbce). Studiował również muzykę dawną w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest przede wszystkim pasjonatem muzyki, ale uwielbia również jazdę na rowerze, grę w piłkę nożną, górskie wędrówki i astronomię. Lubi rozmawiać po angielsku oraz wciąż chce się w tym kierunku rozwijać. Prowadzi różnego rodzaju warsztaty i audycje muzyczne dla osób w każdym wieku. Zdobywa certyfikaty w zakresie Porozumienia Bez Przemocy oraz Pozytywnej Dyscypliny.

 • Krzysztof Górecki - wychowawca klasy 1, katecheta

  Krzysztof Górecki - wychowawca klasy 1, katecheta

  Pochodzi z Tychów. Absolwent Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Zainteresowania: podróże po Włoszech, gotowanie, picie kawy z przyjaciółmi, słuchanie ludzi.

 • Sebastian Pontus - wychowawca klasy 2, koordynator zajęć pozalekcyjnych, koordynator ds. innowacji w Stowarzyszeniu “Węgielek”.

  Sebastian Pontus - wychowawca klasy 2, koordynator zajęć pozalekcyjnych, koordynator ds. innowacji w Stowarzyszeniu “Węgielek”.

  Mąż Joanny i ojciec Stasia. Z Kuźnicą związany od 2014 roku. Ukończył Filologię angielską z językiem niemieckim na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.  Wieloletni  stypendysta Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, oazowicz. Wcześniej kilka lat pracował jako nauczyciel j.angielskiego w liceum, przedszkolu i szkole specjalnej. W zakresie metodyki nauczania interesuje się nauczaniem polisensorycznym oraz nauką poprzez aktywną zabawę ruchową. Instruktor akrobatyki sportowej. Autor książek i publikacji w zakresie metodyki nauczania STEAM, robotyki, kodowania i programowania. Finalista Lego Teacher Award 2018, doradca metodyczny, szkoleniowiec w kilku firmach edukacyjnych. Microsoft Innovative Educator Expert. Członek grupy  Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.

 • Adrian Pontus - wychowawca klasy 2

  Adrian Pontus - wychowawca klasy 2

 • Michał Misztal - wychowawca klasy 3, nauczyciel religii, koordynator kl. 0-3

  Michał Misztal - wychowawca klasy 3, nauczyciel religii, koordynator kl. 0-3

  Mąż, ojciec dwójki dzieci. Wychowanek Ruchu Światło-Życie, obecnie członek Domowego Kościoła. Odkrywa w życiu szeroko rozumiane powołanie nauczyciela. Uczył jako katecheta w przedszkolu i gimnazjum. Ukończył studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Głosi konferencje dotyczące duchowości chrześcijańskiej - jego pasją jest uczenie ludzi racjonalnej wiary w prawdziwego, żywego, dobrego Boga. Gitarzysta, wokalista, autor pieśni.

 • Grzegorz Jankowski - wychowawca klasy 5, nauczyciel języka angielskiego

  Grzegorz Jankowski - wychowawca klasy 5, nauczyciel języka angielskiego

  Nauczyciel języka angielskiego. Z wykształcenia i zamiłowania jest anglistą. Ukończył również studia biznesowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Pierwsze zawodowe szlaki przecierał w korporacji międzynarodowej. Pracę tę zakończył, by zawodowo zająć się swoją życiową pasją – nauczaniem. Pracował jako nauczyciel w szkole międzynarodowej, nauczając gramatyki, pisowni, literatury angielskiej oraz przedmiotów ścisłych – gdzie angielski był językiem wykładowym oraz w szkole podstawowej o profilu sportowym. Zawodowo interesuje się nauczaniem przez zabawę oraz dwujęzycznością. Prywatnie zafascynowany rodziną, teologią, Tatrami oraz dalekimi wyprawami rowerowymi.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4