Drugi miesiąc pracy już za nami!

Cieszymy się, że mogliśmy go razem przeżyć.

Zapraszamy Was do lektury listopadowego newslettera, w którym znajdziecie:

1. KALENDARIUM
  2. OGŁOSZENIA
  3. WIADOMOŚCI ZE SZKOŁY
  4. PODSUMOWANIE MIESIĄCA
  1. KALENDARIUM

01.11.2021 I Wszystkich Świętych

04.11.2021 I 16:30 – Dzień otwarty w Przedszkolu Rodzinnym w Żernicy

05.11.2021 – Dzień Skupienia dla Pań w Katowicach (kaplica w Silesia City Center)

06.11.2021 I 10:00-12:00/12:00-14:00 Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Żar

11.11.2021 I  Święto Niepodległości

27.11.2021 – Dzień Skupienia dla Panów w Gliwicach (ul. Kozielska 115)

28.11.2021 I Rozpoczęcie szczególnego okresu Adwentu

2. OGŁOSZENIA

Obraz zawierający osoba, zewnętrzne, niebieski

Opis wygenerowany automatycznie

BIDONY

Bardzo prosimy, aby dzieci w bidonie przynosiły tylko wodę. Zależy nam na tym, aby od najmłodszych lat kształtować u dzieci zdrowe nawyki, które zaprocentują w przyszłości. Do śniadania dzieci piją ciepłą herbatę, do obiadu kompot.

MUNDURKI

Mundurki są ważnym elementem systemu wychowawczego naszych placówek. Dzięki nim Nauczyciele mogą skupić się na oczach, mimice dziecka, czyli na tym co może pokazać emocje dziecka. Poniżej przedstawiamy wszystkie elementy mundurka.

ZERÓWKA

Dla dziewczynek:

• granatowa bluza
  • czerwone lub  granatowe rajstopy lub skarpetki
  • granatowa sukienka lub spódniczka
  • czerwona koszulka polo z krótkim lub długim rękawem

Dla chłopców:

• granatowa bluza
  • granatowe spodnie długie lub krótkie
  • czerwona koszulka polo z krótkim lub długim rękawem

I KLASA

Dla dziewczynek:

• granatowy sweterek
  • granatowe, szare lub błękitne rajstopy lub skarpetki
  • szara lub grafitowa sukienka lub spódniczka
  • błękitna koszulka polo z krótkim lub długim rękawem

Dla chłopców:

• granatowy sweterek
  • szare lub grafitowe spodnie
  • błękitna koszulka polo z krótkim lub długim rękawem

3. WIADOMOŚCI ZE SZKOŁY

INTEGRACJA W SALI

Przedszkole i szkoła to ważny etap w życiu dziecka. Nabywa w nim doświadczenie związane z pracą w grupie, zdobywaniem nowych przyjaźni – a także pierwszymi konfliktami. Dobrze zintegrowana grupa to cel każdego nauczyciela i dyrektora. Dlatego my na co dzień podczas zajęć również staramy się tak łączyć aktywności, aby zerówka i pierwsza klasa nawiązywały swobodne więzi między sobą.

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI

W dniu 7 października, dzieci z zerówki wraz z pierwszą klasą odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami  wypożyczalni i zapoznania się z literaturą, która się tam znajduje. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchały Pani bibliotekarki. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane komiksy oraz literackie perełki przygotowane specjalnie na nasze przyjście, a także drukarka 3D, której mogły przyjrzeć się z bliska. Dzieci poznały zasady wypożyczania książek oraz dowiedziały się o możliwość założenia karty bibliotecznej. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Pani bibliotekarka bardzo miło nas przyjęła. W podzięce za oprowadzenie po świecie książki dzieci wręczyły Pani laurki.

KONKURS RÓŻAŃCOWY

,, Różaniec – to skarb, który trzeba odkryć” mówił Jan Paweł II.

W Październiku w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla uczniów naszej szkoły, który polegał na wykonaniu różańca z dowolnych materiałów. Do 25 października uczniowie zerówki oraz klasy I mogli przynosić wykonane przez siebie lub przy pomocy rodziców różańce. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci modlitwą różańcową oraz przypomnienie jak piękną modlitwą jest modlitwa różańcowa.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych nasza szkoła zamieniła się w miejsce pełne Świętych. Chcemy kontynuować przedszkolną tradycję, aby stworzyć alternatywę dla coraz bardziej popularnego w naszym kraju Halloween. Bal Wszystkich Świętych odbył się 29 listopada. Poniżej umieszczamy kilka zdjęć, dzięki którym udało nam się uchwycić najważniejsze momenty tego dnia.

4. PODSUMOWANIE MIESIĄCA

ZERÓWKA

W październiku, grupa Sówek przeżyła mnóstwo przygód. Podczas naszych jesiennych spacerów poszukiwaliśmy darów jesieni, którymi później ozdobiliśmy naszą salę. Podczas zajęć tematycznych tworzyliśmy własne tangramy oraz budowle z rurek konstrukcyjnych. 7 października wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Gliwicach, którą połączyliśmy z wyjazdem na ślub Pani Kasi do Kościoła. Cała grupa zaangażowała się w stworzenie prezentu ślubnego, który wspólnie wręczyliśmy. Pod koniec miesiąca wspólnie bawiliśmy się na Balu Wszystkich Świętych. Był to wspaniały dzień, który mogliśmy razem tworzyć 😉

I KLASA

Miesiąc październik rozpoczęliśmy pierwszą szkolną wycieczką! Razem z zerówką wybraliśmy się autokarem do Centralnej Biblioteki Miejskiej w Gliwicach.W październiku towarzyszył nam bardzo ważny temat jakim jest bezpieczeństwo. Uczniowie przypomnieli sobie telefony alarmowe, a także poznali znaki drogowe. Swoją wiedzę weryfikowali na spacerach, rozpoznając pobliskie znaki, a na koniec stworzyli makietę miasta, uwzględniając poznane i potrzebne znaki na drodze. Dzięki rozmowach o zawodach mogliśmy się przenieść w świat marzeń i zastanowić nad tym, kim każdy chce zostać w przyszłości. Rozmawialiśmy również o zwierzętach, o tym jak możemy je klasyfikować i gdzie spotkać, na koniec  uczniowie stworzyli światową mapę zwierząt. Miesiąc zakończyliśmy uroczystym Balem Wszystkich Świętych, na który uczniowie przygotowali wspaniałe stroje. Nie brakowało zabaw, gier i radosnego świętowania dnia naszych Świętych!