Nasze placówki

Jesteśmy częścią wspaniałej rodziny placówek Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji i Rodziny WĘGIELEK.

Pierwszy Dzień Otwarty

Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej Żar!

Jeżeli poszukujesz dla swojego dziecka najlepszej edukacji w bezpiecznej, rodzinnej atmosferze, to koniecznie przyjdź!

6 listopada na dzień otwarty naszej szkoły – zapraszamy do zapisów pod tym linkiem https://forms.gle/7o66GU7iaNanzgfZ9 )

Sesja I – godzina 10.00-12.00

Sesja II – godzina 12.00-14.00

Dlaczego warto poznać Szkołę Żar?

  • uczymy dwóch języków: hiszpańskiego i angielskiego już od 1 klasy,
  • utrzymujemy bliski kontakt z Rodzicami dzięki systemowi indywidualnego tutoringu,
  • w naszej szkole obowiązuje system elastycznego czesnego,
  • uczniowie i uczennice Żaru mają codziennie zajęcia ruchowe w tym logorytmikę (zajęcia ruchowe połączone z logopedią),
  • podstawą naszego działania i wyznacznikiem kierunku wychowawczego są chrześcijańskie wartości,
  • dzięki doskonałej i merytorycznej kadrze zapewniamy najlepszą edukację.

Do zobaczenia na Dniu Otwartym 6 listopada!

Mundurki

Mundurki w naszej szkole są czym więcej niż tylko zalecanym strojem. Pełnią one ważną funkcję w systemie edukacyjno-wychowawczym szkoły Żar. Dzięki mundurkom uczniowie i uczennice szkół Stowarzyszenia Węgielek łatwiej skupiają się na nauce i zajęciach szkolnych, nie podkreślają swojego statusu finansowego na terenie szkoły i nie porównują się z innymi. Mundurki są także ułatwieniem dla nauczycieli, którzy skupiają swoją uwagę w pełni na twarzach dzieci. Na dość interesującą zaletę mundurków zwrócili uwagę rodzice naszych uczniów wskazują, że znacznie ułatwiają one dzieciom w każdym wieku poranne szybkie wybranie się do szkoły.

Osoby zainteresowane zakupem mundurka zapraszamy TUTAJ.

Rekrutacja

Drodzy Rodzice,

bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą szkołą lub przedszkolem. Zapisując dziecko do naszej placówki dołączają Państwo do stale powiększającego się grona Rodziców, wybierających dla swoich dzieci najlepsze połączenie edukacji z kształtowaniem silnej osobowości i mocnego kręgosłupa moralnego.

W celu rozpoczęcia procesu zapisu dziecka do naszej placówki prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

W kolejnym kroku rekrutacji skontaktujemy się z Państwem telefonicznie, aby ustalić termin spotkania z dyrektorem placówki. Rozmowa telefoniczna potrwa około 5 minut, dlatego prosimy o wypełnienie w formularzu preferowanej pory kontaktu.

Chcemy aby Państwo jak najlepiej poznali nasz system pracy z uczniem i rodziną, dlatego podczas spotkania z dyrektorem omawiane będą szczegółowo założenia systemu wychowawczego i edukacyjnego, m.in. rola obojga rodziców w procesie wychowawczym. W związku z tym na rozmowie z dyrektorem wymagana jest obecność mamy i taty dziecka.

W naszych szkołach istnieje system elastycznego czesnego, co oznacza, że opłaty są dostosowywane każdorazowo do sytuacji finansowej aplikującej rodziny. Dlatego po rozmowie z dyrektorem zostanie zorganizowane drugie spotkanie, tym razem z dyrektorem ds. ekonomicznych, na którym określą Państwo wysokość płaconego czesnego.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu

Sekretariat: 506 390 359

Preferowane godziny kontaktu w dni robocze w godzinach 9:00-15:00.

Paweł Słoniak – Wicedyrektor ds. wychowawczych, wychowawca klasy 6, nauczyciel muzyki, religii i filozofii

Pochodzi z Rzeszowa, mieszka w Krakowie, studiował trzy kierunki na poziomie magisterskim: skrzypce na AM w Krakowie, filozofię na UJ oraz teologię na UPJPII w Krakowie.
Pracował 10 lat w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, 2 lata w Teatrze Muzycznym w Poznaniu i w Szkole dla Chłopców „Skrzydła” w Poznaniu. Ma 17-letnie doświadczenie w tutoringu rodzinnym i w pracy z młodzieżą. Zaangażowany społecznie w Ośrodku Akademickim BARBAKAN. Pasjonat antycznej filozofii. Lubi spędzać czas z innymi grając na skrzypcach albo w piłkę nożną czy squash’a.