Marcowe wieści ze szkoły

Palmy wielkanocne

Nasi uczniowie własnoręcznie wykonali piękne palmy wielkanocne.

Co słychać u Sówek?

Sówki przeżyły własne rekolekcje – Mszę Świętą oraz poszukiwanie ukrytych na podwórku ilustracji przedstawiających poszczególne stacje drogi krzyżowej.
Nasze Sówki to bardzo zdolni zerówkowicze! W ostatnim miesiącu poznawali figury geometryczne i wykonali ich modele
z plasteliny i wykałaczek. Była to ekscytująca lekcja matematyki!
A to kolejne sówkowe dzieła – urocze kukiełki.
Wiele radości sprawiło Sówkom sadzenie rzeżuchy, dzieci cieszyły się też z nadejścia wiosny, wesoło bawiąc się na podwórku.

Co słychać u uczniów klasy I?

Klasa pierwsza w Wielkim Poście odprawiła drogę krzyżową wokół budynku szkoły.
Na matematyce uczniowie poznawali jednostkę objętości, jaką jest litr. Zrobili wiele praktycznych zadań, przelewając i odmierzając wodę. Było przy tym sporo zabawy i śmiechu.
Podczas zajęć z języka polskiego miała miejsce wypowiedź ustna, podczas której uczniowie prezentowali i polecali klasie ulubione książki. Pierwszoklasiści, pracując w małych grupach metodą mapy myśli, dowiedzieli się również, kiedy zapisujemy wyraz wielką literą.
8 marca wszystkie dziewczynki zostały obdarowane laurkami i pysznymi babeczkami przez swoich kolegów.
Pierwszego dnia wiosny dzieci przyszły do szkoły bez mundurka, ubrane na kolorowo. Śniadanie odbywało się na świeżym powietrzu. Z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa odbyły się specjalne zajęcia związane z tym tematem, aby zwiększać świadomość dzieci w tym obszarze.
Chłopcy podczas codziennych wizyt na podwórku zbudowali swój szałas.

Co słychać u uczniów klasy II?

W marcu uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się dużo na temat organizmu ludzkiego, zdrowia i tego, jak o nie dbać. Wykonali modele płuc, żeby zrozumieć, jak działają, mierzyli swój wzrost i długość stóp, ustawili się od najwyższego do najniższego. Dowiedzieli się także, jak wygląda pozycja boczna bezpieczna i ćwiczyli układanie w niej drugiej osoby. Najprzyjemniejszą częścią rozmów o zdrowiu był temat witamin i odpowiedniego odżywiania oraz samodzielne wykonanie sałatki owocowej. Uczniowie przygotowali stoły, umyli owoce, pokroili je, wymieszali i – oczywiście – zjedli 🙂
Za drugoklasistami kolejna lekcja ekspercka. Tym razem w rolę ekspertów wcieliły się Hania, Pola i Lena, a tematem przewodnim były konie. Dziewczyny opowiadały o sportach związanych z tymi zwierzętami oraz o budowie ich ciała, a po lekcji zorganizowały zabawy ruchowe dla młodszych koleżanek i kolegów z pierwszej klasy. Brawo, ekspertki!
Na matematyce uczniowie poznawali tabliczkę mnożenia, wykorzystując do tego liczmany z owoców
i koralików. Ciekawą formą nauki była wojna z tabliczką mnożenia 🙂 Utrwalali też informacje na temat objętości
i wykonywali obliczenia małych naukowców.

Wykorzystując folię bąbelkową oraz własne palce, uczniowie tworzyli nowe kolory poprzez mieszanie ze sobą dwóch innych.