Grudniowe wieści ze szkoły

Co słychać u Sówek?

Sówki miały okazję gościć wyjątkową osobę – pana górnika. Mogły go posłuchać, podziwiać jego strój, dowiedzieć się, jak to jest pracować w tak odpowiedzialnym zawodzie.

Grudzień był dla Sówek przede wszystkim czasem przeżywania adwentu – dzieci wykonywały codzienne zadania, tworzyły piękne świąteczne ozdoby, dekorowały choinkę i własną salę. Tuż przed świętami Sówki przeżyły przemiłe chwile podczas wigilii klasowej i wspólnego kolędowania.

Co słychać u uczniów klasy I?

Grudzień dla uczniów pierwszej klasy był czasem bardzo pracowitym i obfitującym w ciekawe wydarzenia. Pani Zima przygotowała dla nich niespodziankę i sypnęła śniegiem. Przygotowania do Bożego Narodzenia trwały już od samego początku miesiąca, dało się poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Piękne dekoracje, świąteczne ozdoby, wspólne ubieranie choinki, piernikowanie – to wszystko sprawiło, że cały ten czas wypełniało radosne oczekiwanie.Kolejnym gościem, który w grudniu zawitał do szkoły Żar, był pan górnik. Przy tej okazji uczniowie śpiewali tradycyjne piosenki śląskie. Mogli też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat trudnej pracy w tym zawodzie.22 grudnia wszyscy zasiedli do uroczystego stołu wigilijnego. Pan Dyrektor złożył dzieciom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia bożonarodzeniowe. Był to też czas wspólnego i radosnego śpiewania kolęd.

Co słychać u uczniów klasy II?

W miesiącu grudniu uczniowie drugiej klasy bardzo wytrwale pracowali nad ozdobami świątecznymi. Zaczęli od samodzielnego konstruowania wieńca adwentowego, który zdobił kącik modlitewny i wyznaczał kolejne tygodnie adwentu. Kolejnym wyzwaniem była praca z drewnem, młodzi konstruktorzy przez kilka dni budowali stajenkę. Każdego dnia dokładali do niej nowe elementy, tuż przed Bożym Narodzeniem pojawiło się także Dzieciątko Jezus. Pomagali także panu Sebastianowi Pontusowi w tworzeniu i wypalaniu ploterem specjalnych ozdób świątecznych
z naniesionym logo naszej szkoły.

Pod koniec listopada nasz uczeń Kostek wraz z asystentami przygotowali dla klasy lekcję o kosmosie. Była ona pełna ciekawostek. Chłopcy przynieśli wiele fascynujących rzeczy. Lekcja stanowiła świetny wstęp do naszej wycieczki do Kosmoparku. Uczniowie poznali tam historię pierwszego lotu w kosmos, sami mogli doświadczyć wrażeń, jakie czuje się podczas takiego lotu, na własnej skórze poczuli także, jak trudne jest chodzenie po powierzchni innych planet. Kilka dni później kosmos zawitał do naszej szkoły
w postaci mobilnego planetarium.
W ostatnim tygodniu drugoklasiści dekorowali przyniesione pierniki, które wyglądały bardzo smakowicie! W sali stanęła kolorowa choinka, którą przyozdobili własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Wielką radość sprawił też śnieg widziany przez okna, który można było świetnie wykorzystać na zimowe zabawy podczas rekreacji.