Language Marathon – Landing on the Moon

W środę 9.10.2019 w naszej szkole obył się pierwszy w tym roku, w połączeniu  z maratonem językowym: Language Marathon – Landing on the Moon, DZIEŃ KLANOWY. Motywem przewodnim tego dania była 50-ta rocznica pierwszego lądowania człowieka na księżycu. Podczas porannego panelu dydaktycznego, wszystkie lekcje prowadzone były w języku obcym (angielskim lub hiszpańskim). Następnie uczniowie w klanach brali udział w 4 panelach dydaktyczno-konkursowych gdzie mogli: dowiedzieć się o misji Apollo 11, czego potrzeba  do przeżycia na księżycu, w jaki sposób astronauci byli przygotowywani do misji. Chłopcy mieli też możliwość stworzenia makiety księżyca lub „kosmicznych” Katowic. Podczas części konkursowej przedstawiciele każdego z klanów udzielali odpowiedzi w interaktywnym quizie.
W trakcie panelu sportowego uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach:
– koszykówka
– baseball
– rugby
– skok w dal
Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.