Listopadowe wieści ze szkoły

Co słychać w grupie Sówek?

Listopad w grupie Sówek mijał pod hasłem patriotyzmu, miłości i szacunku do naszego kraju, odkrywaniu polskich miast
i wybitnych Polaków. Dzieci poznały godło i flagę, śpiewały hymn. Wyklejały też mapę Polski plasteliną, tworzyły papierowe orzełki.
Przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia, w którym towarzyszyły im ich pluszowi przyjaciele.
Poza tym Sówki mają za sobą wiele nowych odkryć i doświadczeń, wspólne zabawy klockami Korbo, świętowanie urodzin listopadowych solenizantów oraz liczne jesienne spacery.
Dzieci przygotowały się też na okres oczekiwania na Boże Narodzenie, tworząc wieńce adwentowe.

Co słychać u uczniów klasy I?

Nasza klasa odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejścia między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z literaturą, która się tam znajduje. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali pani bibliotekarki, która przygotowała dla nich ciekawą prelekcję. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki.
Jak co roku przed 1.11 nasza szkoła zamieniła się w miejsce pełne świętych. Chcemy kontynuować przedszkolną tradycję, aby stworzyć alternatywę dla coraz bardziej popularnego w naszym kraju Halloween. Tuż po naszym balu oraz uroczystości Wszystkich Świętych, uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na spacer na cmentarz, aby zapalić znicze przy głównym krzyżu. W czasie wycieczki dzieci zrozumiały, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju. Wspólnie z nauczycielami pomodliły się, a każda grupa samodzielnie zapaliła swój znicz. Każdego dnia uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.
Na zajęciach technicznych dzieci z klasy pierwszej robiły uśmiechnięte kapelusze.
Do uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła przygotowywała się już od dłuższego czasu. Biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu!”, 10 listopada o godz. 11:11 nasi uczniowie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Wspólnie tworzyliśmy kotyliony. Teatr Eden, który odwiedził nas 15 listopada, przedstawił legendę o Świętym Mikołaju. Była to historia młodego chłopca
o imieniu Mikołaj, który nie mógł się pogodzić z tym, że jedni ludzie mają dosłownie wszystko, a inni nie mają niczego i postanowił to zmienić. Pełen zabawnych sytuacji spektakl wciągnął naszych uczniów w przedstawioną historię oraz dał poczucie, że każdy z nas może zostać świętym.

Co słychać u uczniów klasy II?

Klasa druga ma za sobą wiele wyjątkowych wydarzeń. Uczniowie wspólnie wyszli na cmentarz, gdzie modlitwą ogarnęli wszystkich zmarłych. Zapalili również symboliczny znicz. W następnym tygodniu byli widzami przedstawienia o Kubusiu Puchatku, które przygotowało nasze grono pedagogiczne. Było przy nim dużo śmiechu i każdy oglądał je z wielkim zaciekawieniem. Klasa druga oczywiście nie zapomniała o Dniu Niepodległości. Wszyscy razem, całą szkołą, uroczyście odśpiewali hymn Polski. Przyjechali do nas też prawdziwi aktorzy z teatru Eden, dzięki którym dzieci mogły zobaczyć spektakl o św. Mikołaju.Klasa druga zabezpieczała przed zimą zbudowane na zeszłorocznej technice drewniane obramowania grządek. W tym roku wyzwanie polegało na pomalowaniu farbą chroniącą przed deszczem i śniegiem. Zadanie zostało wykonane wzorowo, samodzielna praca z prawdziwym pędzlem sprawiała dzieciom wiele frajdy, a efekt można podziwiać w szkolnym ogrodzie. Zajęcia techniczne były też okazją, by wykonać jesienne nakrycia głowy nawiązujące do omawianej lektury – “Kapelusz Pani Wrony”.Co więcej, uczniowie klasy drugiej mają
za sobą wyjście do biblioteki, gdzie zapoznali się z gatunkami literackimi i ułożeniem książek na półkach oraz wiele jesiennych spacerów.