Luty w naszej szkole

Co słychać u Sówek?

W lutym zerówkowicze spacerowali, ciesząc się zimową pogodą, słodko świętowali tłusty czwartek i uczyli się poprzez zabawę.

Lutowa porą dzieci w ramach akcji “Poczytaj mi, tato” gościły
u siebie tatę Mateusza i tatę Franka. Były to niezwykłe spotkania! Przypominamy, że akcja trwa do końca marca 🙂

Pełne zapału Sówki rozpoczęły też czas Wielkiego Postu.

Co słychać u uczniów klasy I?

W lutym w naszej szkole nie mogło zabraknąć wspaniałej zabawy podczas Balu Karnawałowego. Podczas balu towarzyszyły nam różne atrakcje między innymi: zabawy ruchowe, wspólne zdjęcia oraz zabawy przy muzyce.
Pojawili się na nim: piłkarze, myszki, księżniczki, oraz wiele innych ciekawych postaci. Klasa pierwsza na zajęciach z języka polskiego w tym miesiącu prezentowała swoje wypowiedzi na temat tego jak wygląda ich ulubiony dzień tygodnia. Było przy tym sporo zabawy i śmiechu.
Poznawaliśmy również nowe litery, uczyliśmy się co to jest suma i różnica.
Czas rekreacji, mimo niesprzyjającej pogody, zawsze dostarczał dużo radości i przygód uczniom pierwszej klasy. Chłopcy budowali szałas, dziewczynki bawiły się w zagajniku.
Na technice pierwszoklasiści uczyli się prostego wbijania gwoździ.
Uczniowie zaangażowali się także w dokarmianie ptaków.

Co słychać u uczniów klasy II?

Drugoklasiści mają za sobą miesiąc pełen pracy i wrażeń. Zaraz po feriach podzielili się wspomnieniami tego czasu w zabawie “nić pajęcza”. Uczniowie pilnie ćwiczyli czytanie, codziennie licząc ilość stron przeczytanych poprzedniego dnia i ustanawiając rekordy dnia, tygodnia i miesiąca. Utrwalali także zasady ortograficzne w ciekawy sposób, np. z wykorzystaniem mnemotechnik. Sami wykonali zegary na zajęcia o korzystaniu z zegara i kalendarza.
Uczniowie rozwijali empatię i umiejętność wczucia się w przeżycia drugiego człowieka poprzez warsztaty, na których poznawali potrzeby osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Drugoklasiści mają za sobą lekcję ekspercką o Mazurach poprowadzoną przez Janka i Kubę, którzy opowiadali o tym, jak wygląda żaglówka i jak nazywają się poszczególne żagle, a także uczyli wiązania liny i dzielili się własnymi przygodami 🙂
W lutym powstały też piękne zimowe prace plastyczne z fakturą wypukłą, miała miejsce klasowa wystawa minerałów, a na świeżym powietrzu uczniowie urządzili sobie lodowisko i zdobywali góry. W ramach pracy z cnotą, drugoklasiści czytali lekturę o świętym Tomaszu, o której wraz z nauczycielem rozmawiali na godzinie wychowawczej.

Zajęcia techniczne były okazją do wykonania wieszaka na mundurki.