Październikowe wieści ze szkoły

Co słychać u Sówek?

Nasi zerówkowicze w październiku przeżyli wiele ciekawych przygód. Chodzili na jesienne spacery, poszukiwali znaków tej pory roku, wykonali bukiety z kolorowych liści oraz jesienne krajobrazy.
Tematem jednej z prac plastycznych był… ogórek! Który to zielony ma garniturek 🙂
Na zajęciach matematycznych przedszkolaki odwzorowywały cyfry z klocków, kodowały też za pomocą kubeczków.Co więcej, Sówki rozpoczęły zajęcia dodatkowe, na których każdy może rozwijać własne talenty i zainteresowania.

Co słychać u uczniów klasy I?

W październiku I klasa przeżyła mnóstwo przygód. Podczas naszych jesiennych spacerów poszukiwaliśmy darów jesieni, którymi później ozdobiliśmy naszą salę. Podczas zajęć tematycznych poznawaliśmy znaki drogowe oraz przypominaliśmy sobie numery alarmowe, ponieważ
w miesiącu październiku tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Na zajęciach StreamLab uczniowie mieli okazję pracować przy użyciu drukarek 3D, tworząc własne konstrukcje. Do tego poznaliśmy nową literę – m – oraz uporządkowaliśmy nasz szkolny ogródek. Pod koniec miesiąca wspólnie bawiliśmy się na Balu Wszystkich Świętych. Był to wspaniały dzień, który mogliśmy razem tworzyć.

Ostatnio na zajęciach technicznych klasa I wykonywała drewniane zakładki do książek. Było to nie lada wyzwanie. Każdy uczeń dostał kawałek drewna z wypalonym imieniem, a całą resztę, czyli wiercenie, szlifowanie i ozdabianie zrobił samodzielnie.

Co słychać u uczniów klasy II?

Druga klasa w tym miesiącu miała wiele ciekawych wyzwań. Omawiając lekturę „Kapelusz Pani Wrony” stworzyliśmy kilka grup detektywistycznych, które musiały ustalić kolejność wydarzeń naszego opowiadania, następnie dowiedzieć się, co robili poszczególni bohaterowie i kto ukradł kapelusz Pani Wrony.Mieliśmy też zajęcia z wykorzystaniem długopisu 3D. Za jego pomocą tworzyliśmy odblaski i okulary. Na zajęciach plastyczno-technicznych stworzyliśmy jesienną galerię, którą można podziwiać na szkolnym korytarzu. W naszej klasie październik to miesiąc urodzinowy, więc udało nam się też trochę poświętować. Jednak najważniejszym wydarzeniem tego miesiąca było uroczyste poświęcenie naszej sali, którą specjalnie przygotowaliśmy na ten dzień.
Na zajęciach technicznych uczniowie wykonali logo na drewnianej podstawce, którą wcześniej wyszlifowali i wywiercili w niej dziurę. Przy okazji dowiedzieli się, co znaczy nasze motto – SAPERE AUDE.