Styczniowe wieści ze szkoły

Co słychać u Sówek?

Styczeń w grupie Sówek minął bardzo szybko! Zerówkowicze świętowali Dzień Babci i Dziadka, do którego sumiennie się przygotowali – stworzyli wyjątkowe prezenty od serca i nauczyli się piosenek i wierszy. Taki wyraz dziecięcej wdzięczności i miłości wzruszył niejedną babcią i niejednego dziadka!
Sówki mają za sobą także wspólne i pełne radości kolędowanie w kościele.

Dzieci wykonały też wyjątkowe korony oraz wytrwale rozwijały pracowitość i odpowiedzialność poprzez dbanie o czystość sali 🙂

Co słychać u uczniów klasy I?

Styczeń to też miesiąc Babci
i Dziadka, dlatego nasi uczniowie
z wielkim zaangażowaniem stworzyli upominki dla swoich bliskich. Mamy nadzieję, że laurki przygotowane przez pierwszaków sprawiły obdarowanym wiele radości.
Tuż przed feriami pierwsza klasa wybrała się na wycieczkę do Pracowni Kreatywnej w Siemianowicach Śląskich.To dopiero była twórcza przygoda!

Co słychać u uczniów klasy II?

Klasa druga, pomimo tylko dwóch tygodni pracy,
ma za sobą czas pełen wrażeń i atrakcji. Uczniowie wykonali piękne laurki na Dzień Babci i Dziadka, napisali też test kompetencji matematycznych i polonistycznych po pierwszym semestrze.
Drugoklasiści omawiali książkę “Zaczarowana Zagroda”, która zainspirowała ich do wykonania lektury w pudełku. Pojawiło się wiele wersji Elegancików i każdy z nich był wyjątkowy. Nie zabrakło też rzeczywistych rozmiarów pingwina, który był większy
od niejednego ucznia! Pudełka inspirowane lekturą można było zobaczyć na wystawie w pierwszym tygodniu po feriach.

Ostatniego dnia przed feriami drugoklasiści byli na wycieczce w Pracowni Zajęć Kreatywnych H20 w Siemianowicach Śląskich. Czekało tam na nich wiele stanowisk, przy których każdy mógł stworzyć własną konstrukcję. Wszyscy byli bardzo zaangażowani
i z ciekawością obserwowali, co w danym momencie udało im się uruchomić.

Uczniowie mieli też okazję zwiedzić kopalnię, gdzie mogli poczuć, ile ważył plecak, który mieli na sobie górnicy. Na koniec w sali wyglądającej jak prawdziwe kino obejrzeli film opowiadający o postaci świętej Barbary.