Wielkie Mistrzostwa Kodowania w Kuźnicy!

W piątek chłopcy z naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanym wydarzeniu Wielkie Mistrzostwa Kodowania, w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Uczniowie pracowali z robotami DOC, Ozobot, Photon i Lego Mindstorms. Wszystko okraszone było rywalizacją drużynową, czyli świetną okazją do kształtowania umiejętności związanych z budowaniem drużyny.
Celem Mistrzostw było wykazanie się umiejętnościami związanymi z kodowaniem, m.in. wykonanie zadań związanych z kodowaniem offline, ucieczka z labiryntu, prawidłowe interakcje z czujnikami koloru i odległości. Najlepsi chłopcy będą mogli w ramach nagrody prowadzić lekcje dla kolegów z młodszych klas.

Inicjatywa zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania Meet and Code 2018, która została wsparta grantem sponsora inicjatywy: SAP 4 Good